Зв'язок з нами

COVID-19

Австрійські вчені встановили, скільки зберігається імунітет від коронавірусу

Австрійські вчені встановили, скільки зберігається імунітет від коронавірусу

Австрійські вчені встановили, скільки зберігається імунітет від коронавірусу

Учені Медичного університету Інсбрука завершили одне з наймасштабніших і найтриваліших досліджень імунітету до коронавірусу.

Як йдеться в пресрелізі університету, дослідження почалося ще у квітні 2020 року на гірськолижному курорті Ішгль – перед цим у березні у цьому містечку стався спалах коронавірусу, який звідти міг поширитися й на інші країни через туристів. Вчені визначили рівень антитіл майже у 900 мешканців містечка у квітні, другий раз – вже у листопаді. Виявилося, що в майже 90% людей, які брали участь у дослідженні, антитіла до коронавірусу зберігалися й через вісім місяців після інфікування. «Попри певне зменшення рівня антитіл порівняно з першим дослідженням, можемо говорити про порівняно стабільний імунітет», – заявив вірусолог Медичного університету Іннсбрука Дороті фон Лаєр.

Дослідники виснували, що, у порівнянні із ситуацією в березні 2020 року, саме збереження антитіл до коронавірусу в тих, хто перехворів, а також дотримання людьми правил безпеки (як-от носіння масок і соціальна дистанція), сприяли тому, що другої хвилі коронавірусу в Ішглі не відбулося.

Тим часом, науковці повідомили, коли буде готова універсальна вакцина проти усіх штамів коронавірусу.

Тим часом, вакцина проти коронавірусу виробництва компанії Pfizer показала високу ефективність проти «британського» і «південноафриканського» штамів COVID-19 під час тестів.

Південноафриканська медичне відомство заявило про тимчасове призупинення використання протівокоронавірусной вакцини від AstraZeneca в зв’язку з її низькою ефективністю проти нового штаму COVID-19.

У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як буде проходити перший етап вакцинації в Україні. Всього передбачається п’ять етапів, а щеплення українцям почнуть робити вже через тиждень.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня