Зв'язок з нами

СВІТ

Авіаперевізники уникають польотів над територію Білорусі

Авіаперевізники уникають польотів над територію Білорусі

Авіаперевізники уникають польотів над територію Білорусі

Два літака авіакомпанії AirBaltic летіли в обхід повітряного простору Білорусі після примусової посадки рейсу Ryanair з опозиціонером на борту.

За даними FlightRadar, рейс AirBaltic з Риги в Одесу летів через Литву та Польщу, а з Риги на Тбілісі – через територію РФ.

Авиаперевозчики избегают полетов над территорией Беларуси

Авіаперевізники уникають польотів над територію Білорусі

Нагадаємо, 23 травня ВПС Білорусі примусово посадили в Мінську авіалайнер Ryanair рейсу Афіни – Вільнюс, потім білоруськими спецслужбами був затриманий опозиційний журналіст Роман Протасевич, який був серед пасажирів.

Сам Протасевич встиг повідомити, що в Афінах разом з ним сіли кілька людей, які вели за ним стеження – ймовірно співробітники КДБ Білорусі. Коли борт увійшов в повітряний простір Білорусі, вони вступили в конфлікт з екіпажем і вимагали посадки в Мінську, стверджуючи про бомбу на борту. Одночасно за розпорядженням президента Лукашенка на перехоплення пасажирського літака був піднятий винищувач МіГ-29 ВПС Білорусі. Після приземлення в Мінську спецслужби вивели пасажирів і затримали Протасевича.

Протасевичу в Білорусі загрожує смертна кара. Раніше СК Білорусі зажадав визнати редакцію Telegram-каналів Nexta екстремістами, а журналістів Протасевича і Путіло вимагали видати з Польщі.

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький назвав захоплення літака Ryanair актом державного тероризму та закликав ЄС негайно ввести санкції проти режиму Лукашенка. Зокрема, Моравецький виступив за заборону польотів над територією ЄС білоруським авіакомпаніям.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня