Зв'язок з нами

ГРОШІ

Арестович відреагував на готовність Кремля «захистити росіян» в ОРДЛО

Арестович відреагував на готовність Кремля «захистити росіян» в ОРДЛО

Арестович відреагував на готовність Кремля «захистити росіян» в ОРДЛО

Радник з інформаційної політики української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович заявив, що Російська Федерація не зможе уникнути відповідальності за невиконання Мінських угод.

Про це він написав у Facebook, коментуючи заяви заступника керівника адміністрації президента Росії Дмитра Козака про нібито наміри української влади почати бойові дії на Донбасі, і що Росія «буде змушена стати на захист своїх громадян, які проживають на території Донбасу».

«Моя особиста відповідь: ніяка словесна еквілібристика не допоможе РФ уникнути необхідності виконувати домовленості у Нормандському та Мінському форматі, які вона зробила уклала, починаючи з 2014 року», – зазначив Арестович.

Також він вважає, що Росії не уникнути настання міжнародної політичної відповідальності за ухилення від виконання Мінських домовленостей.

«Що стосується погроз застосування сили проти України… Ми не злякалися цих загроз навесні 2014-го, тим більше не злякаємося навесні 2021-го. Керівництво РФ із завзятістю, гідною кращого застосування, йде шляхом міжнародної ізоляції, в яку саме себе заганяє своїми діями і політикою, яку проводить. Цей шлях є безперспективним», – заявив Арестович.

Також він вважає, що ще більш безперспективна і небезпечна для самої РФ, будь-яка спроба перейти до відкритого застосування військової сили проти України.

«Що їм чітко дає зрозуміти і керівництво України, і наші партнери по НАТО. Тому замість політики блефу і загроз, я б рекомендував керівництву РФ взяти на себе, нарешті, політичну відповідальність і перейти до конструктивної роботи над виконанням конкретних рішень, ухвалених у рамках Нормандського формату», – підсумував він.

Нагадаємо, заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак не виключив ескалації ситуації на Сході з боку українських військових. Він зазначив, що Росія готова «стати на захист російськомовного населення» ОРДЛО. А плани України щодо вступу в НАТО, Козак назвав «початком розвалу держави».

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, Росія готує провокації у зоні ООС на Донбасі та розширює свою присутність на тимчасово окупованих територіях.

Розслідувачі групи Conflict Intelligence Team (CIT) виявили у Воронезькій області, приблизно за 250 км від кордону з Україною, польовий табір російських військ.

Тристороння контактна група в Мінську провела екстрене засідання через загострення на Донбасі. Сторони підтвердили необхідність припинення вогню, але не погодили спільну заяву за підсумками засідання.

Збройні сили України оголосили про проведення у південних прикордонних районах країни зборів підрозділів територіальної оборони. Планується відпрацювання кількох важливих завдань.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня