Зв'язок з нами

ГРОШІ

Антимонопольники розслідують підвищення цін на цукор: відкрили справу

Антимонопольники розслідують підвищення цін на цукор: відкрили справу

Антимонопольники розслідують підвищення цін на цукор: відкрили справу

Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив справу проти групи компаній «Астарта» і ТОВ «Радехівський цукор» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового).

«Протягом останніх місяців Комітетом досліджувалася ситуація, пов’язана з підвищенням цін на цукор. Встановлено, що з вересня 2020 року згадані вище суб’єкти схожим чином підвищували оптово-відпускні ціни. Вартість росла подібними темпами і в один період: протягом вересня-листопада 2020 року – в середньому на 48%», – відзначили в АМКУ.

За оцінкою Комітету, сукупна частка «Астарти» і ТОВ «Радехівський цукор» на загальнодержавному ринку є значущою для впливу на ринок і становить близько 40%. При цьому АМКУ не вбачає об’єктивних причин для такої динаміки цін.

«Цукристість буряків у минулому році в цілому по Україні знизилася на 1,7%, урожайність – на 7,8%, відповідні посівні площі скоротилися на 2,7%. Обсяги виробництва цукру в 2020 році скоротилися на 22,3% в порівнянні з попереднім періодом. У той же час дефіциту в Україні не спостерігалося враховуючи перехідні запаси, обсяги імпорту та громадську тенденцію щодо зниження внутрішнього споживання», – пояснили в АМКУ.

Також за даними Лондонської біржі, світові ціни не зазнали такого різкого підвищення. В цей час не відбулося і значних коливань на валютних ринках або зростання оподаткування.

В результаті, АМКУ прийняв рішення, що група «Астарта» і ТОВ «Радехівський цукор» знаходяться в різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку, і отримали можливість підвищувати ціни більш конкурентний рівень.

Раніше в Держстаті повідомили, як виросли зарплати в Україні за минулий рік. У грудні 2020 роки українці в середньому отримали 14 179 гривень – на 15,6% більше, ніж в грудні 2019 року.

За рік в Україні суттєво подорожчали тютюнові вироби, дещо зросли ціни на пиво і горілку. А вино непомітно, але все ж подешевшало.

У лютому 2021 року в Україні прискорилася інфляція, ціни в порівнянні з січнем збільшилися на 1%, а з початку року – на 2,3%, свідчать дані Державної служби статистики.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня