Зв'язок з нами

Антимонопольники перевіряють законність держфінансування на будівництві аеропорту в Дніпрі

Антимонопольники перевіряють законність держфінансування на будівництві аеропорту в Дніпрі

Антимонопольники перевіряють законність держфінансування на будівництві аеропорту в Дніпрі

Антимонопольний комітет тимчасово призупинив державну допомогу, яку надавало Міністерство інфраструктури на проектування і будівництво нового аеродрому в аеропорту Дніпра. Мінінфраструктури порушило закон і вчасно не повідомило АМКУ про надання допомоги в розмірі 1,5 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

У повідомленні зазначено, що Мінінфраструктури порушило закон про державну допомогу суб’єктам господарювання, і не поставило до відома АМКУ про свої наміри, не дивлячись на неодноразові нагадування комітету.

«Одержувачами державної допомоги в рамках цього проекту є «Укрінфрапроект», ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» і ТОВ МА «Дніпропетровськ». Оскільки «Укрінфрапроект» і ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» не обиралися за конкурентною процедурою, не можна стверджувати, що надана їм економічна вигода була б доступною при звичайних умовах.

Тому у Комітету є підстави вважати, що надана фінансова підтримка могла суттєво вплинути на конкуренцію в регіоні. Також ненадання Мінінфраструктури попереднього повідомлення в АМКУ про допомогу є порушенням законодавства, не дозволяє Комітету оцінити заходи державної підтримки та унеможливлює виконання ним завдань по контролю за наданням державної допомоги», – йдеться в повідомленні.

В зв’язку з цим Антимонопольний комітет проводить поглиблений аналіз допустимості держдопомоги для конкуренції, і тимчасово призупинив її надання.

Раніше Антимонопольний комітет України оштрафував 18 облгазів Групи РГК олігарха Дмитра Фірташа за зловживання монопольним становищем. Загальна сума штрафів склала 380,2 млн гривень.

Північне міжобласне територіальне відділення АМКУ відкрило кримінальні справи проти кількох газсбитов в зв’язку зі зловживаннями монопольним становищем при формуванні цін на газ. Відповідні документи були оформлені в відношенні організацій «Київоблгаз Збут», «Житомиргаз Збут», «Чернігівгаз Збут», «Черкасигаз Збут», «Уманьгаз Збут» і «КіевГазЕнерджі».

Антимонопольний комітет дозволив компанії «Сільпо-Фуд» придбати мережу супермаркетів «Фуршет».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня