Зв'язок з нами

ГРОШІ

Антимонопольники оштрафували Google за ігнорування українського законодавства

Антимонопольники оштрафували Google за ігнорування українського законодавства

Антимонопольники оштрафували Google за ігнорування українського законодавства

Антимонопольний комітет України наклав 1 млн гривень штрафу на ТОВ «Гугл» за неподання комітету у встановлений строк затребуваної інформації.

Як повідомляє прес-служба АМКУ, рішення про штраф прийняла тимчасова адміністративна колегія комітету на засіданні 2 квітня 2021 року, а його значні розміри пояснюються тим, що ТОВ «Гугл» більше року ігнорує вимогу АМКУ надати затребувану інформацію. Вона необхідна Комітету для розслідування за заявою фізичної особи-підприємця щодо блокування його облікового запису у додатку «Google Мій бізнес».

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ТОВ «Гугл» зареєстровано в Києві, засновниками є Гугл Інтернешнл ЛЛС та Гугл ЛЛС. Кінцевими бенефіціарними власниками цих компаній є засновники Google Ларрі Пейдж та Сергій Брін.

Раніше Google в ЄС у 2017 році оштрафували на 2,42 мільярда євро за порушення чесної конкуренції на ринку пошукових сервісів, а у 2018 році – на 4,34 мільярда євро за монопольне становище на ринку мобільних операційних систем.

Google витратила понад 31 млн євро, щоб не допустити ухвалення статті 13 нового закону ЄС про авторське право в Інтернеті.

Нагадаємо, схожий штраф може загрожувати Apple. Шведський музичний сервіс Spotify поскаржився на компанію до Єврокомісії через високу комісію за розміщення додатків в App Store.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня