Зв'язок з нами

ГРОШІ

Антимонопольний комітет виявив махінації на ринку енергетики за участі Міненерго

Антимонопольний комітет виявив махінації на ринку енергетики за участі Міненерго

Антимонопольний комітет виявив махінації на ринку енергетики за участі Міненерго

Антимонопольний комітет України з’ясував, що учасники ринку енергетичного вугілля синхронно підвищували ціни на продукцію для потреб ТЕС і ТЕЦ за рекомендацією Міністерства енергетики та вугільної промисловості у 2016-2019 роках. Хоча Міненерго не мало права рекомендувати рівень граничних цін.

«Під час розслідування справ Комітетом було встановлено, що Міністерство рекомендувало державним підприємствам підвищити граничний рівень ціни однієї вугільної продукції для потреб ТЕС і ТЕЦ до відповідного рівня. Вказане підтверджується протоколами нарад з питань визначення граничної ціни на вугілля. При цьому на нарадах були присутні також представникиприватних компаній – постачальників та споживачів енергетичного вугілля. Наголошуємо, у даному випадку Міненерговугілля не мало повноважень рекомендувати рівень граничних цін. Адже в Україні продаж енергетичного вугілля здійснюється на ринкових умовах»

— Антимонопольний комітет України

АМКУ визнав порушення Міненерговугілля, яке полягало у створенні умов учасникам ринку енергетичного вугілля для вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Також Антимонопольний комітет оштрафував низку енергокомпаній, зокрема із холдингу ДТЕК Ріната Ахметова за безпідставну зміну цін на вугілля та порушення норм законодавства про захист економічної конкуренції .

«Під час розгляду справи Комітет проаналізував собівартість видобутку вугілля, його ціни відповідно до біржових котирувань, коливання курсу валют та податкове навантаження. Співвідношення зазначених факторів із цінами, визначеними на нарадах у Міненерговугіллі, спростовує наявність об’єктивних причин для вчинення таких схожих дій», – підсумували в АМКУ.

Штрафи від АМКУ отримали такі підприємства:

  • ДП  «Держвуглепостач» – 2 286 480 грн.
  • ТОВ «ДТЕК Трейдінг» – 163 448 330 грн.
  • АТ «ДТЕК Дніпроенерго» – 125 473 390 грн.
  • АТ «ДТЕК Західенерго» – 172 969 760 грн.
  • ТОВ «ДТЕК Східенерго» – 91 050 330 грн.
  • ПАТ «Центренерго» – 205 837 530 грн.
  • ПрАТ «Черкаське хімволокно» – 14 417 450 грн.

Раніше Антимонопольний комітет відкрив справу проти двох популярних державних банків. Їх підозрюють у встановленні завищеної комісії за еквайринґ. Також антимонопольники запідозрили змову на столичному ринку таксі. Окрім того, АМКУ планує перевірити різке подорожчання яєць та олії.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня