Зв'язок з нами

COVID-19

АМКУ оштрафував матір нардепа: купила вертолітний майданчик Януковича без дозволу

АМКУ оштрафував матір нардепа: купила вертолітний майданчик Януковича без дозволу

АМКУ оштрафував матір нардепа: купила вертолітний майданчик Януковича без дозволу

12 листопада Антимонопольний комітет оштрафував матір народного депутата Максима Єфімова за придбання так званого вертолітного майданчика Януковича у Києві без дозволу АМКУ.

Громадянку США Любов Єфімову оштрафували на 170 тисяч гривень за придбання 100% частки в статутному капіталі компанії «Fineroad business llp» (м. Кінгтон, Англія), повідомляє видання  «Наші гроші».

Договір купівлі-продажу уклали в лютому 2019 року. Єфімов, який на той час був у «Блоці Петра Порошенка» не приховував від журналістів, що транзакція відбулась та бенефіціаром виступила його мати.

Але АМКУ почав розслідування лише через 1,5 роки – 16 вересня 2020 року, після того, як сама Любов Єфимова звернулась до відомства за дозволом із досить тривалим запізненням.

«Наші гроші» відзначають, що компанія «Fineroad business llp» пов’язана відносинами контролю із ТОВ «Амадеус Ко», яке в свою чергу є власником будівлі КВЦ «Парковий», де розміщений так званий вертолітний майданчик президента-втікача Януковича.

В якості пом’якшуючої обставини АМКУ врахував, що Єфімова ще до початку розслідування сама звернулась до відомства за дозволом.

Дохід пов’язаних з Єфімовою компаній за 2019 рік склав 2,1 млрд.грн.

Мати нардепа пов’язана відносинами контролю з компаніями, що вирощують зернові, олійні, баштанні та бобові культури, овочі; розводять та продають велику рогату худобу та коней; продають молоко для промислової переробки в Донецькій та Чернігівській областях; обслуговують вітроенергетичні установки, виробляють металообробні машини, виробляють електроенергію, володіють спортивними клубами тощо.

Передісторія:

ГПУ з 2014 року розслідує справу про зловживання службовим становищем, розтрату бюджетних коштів, зловживання владою стосовно власника «Паркового» – ТОВ »Амадеус Ко».

Сам «вертолітний майданчик» перебуває під арештом.

У травні 2018 року журналісти повідомили, що новим власником центру стала довірена особа нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Максима Єфімова.

Пізніше нардеп підтвердив, що оформив «вертолітний майданчик Януковича» на свою матір.

У вересні 2019 року Київський апеляційний суд Києва скасував арешт конгресно-виставкового центру «Парковий», який ще називають «вертолітним майданчиком Януковича».

Читайте також:

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував ТОВ «Алкогольно-безалкогольний комбінат Дніпро» на понад 493 тисяч гривень за використання для своєї продукції оформлення упаковки, схожої на ту, яку використовують їхні конкуренти з ТОВ «Стронгдрінк».

Антимонопольний комітет України оштрафував фармацевтичну групу Ново Нордіск на 188 млн гривень через завищені ціни на інсулін. У тому числі штрафи повинні оплатити і дистриб’ютори компанії.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня