Зв'язок з нами

COVID-19

Академія наук склала прогноз пандемії в Україні

Академія наук склала прогноз пандемії в Україні

Академія наук склала прогноз пандемії в Україні

Пік третьої хвилі епідемії в Україні має настати через один-два тижні, поліпшення ситуації очікується не раніше, ніж через 3-4 тижні.

Про це йдеться у щотижневому огляді епідемічної ситуації в Україні 24-30 березня, зробленому НАН України. У ньому вказується, що статистичні показники останніх декількох днів дають підстави сподіватися, що загальна епідемічна динаміка розвивається за більш оптимістичним сценарієм, ніж прогнозувалося. Три дні поспіль кількість нових випадків виявляється приблизно на 20% менше прогнозованого. Позитивність ПЛР-тестів також почала зменшуватися вперше з початку нової хвилі. І якщо таке відхилення не спричинене штучними затримками у надходженні даних, то очікувати піку захворювання можна протягом одного-двох тижнів. Але переповненість лікарень може відстрочити поліпшення ситуації з COVID-19 ще на 7-14 днів, тобто на реальне поліпшення ситуації можна сподіватися значно пізніше – через 3-4 тижні.

Раніше МОЗ спрогнозував, коли пандемія в Україні піде на спад.Міністр охорони здоров’я Максим Степанов очікує погіршення ситуації із захворюваністю в Україні до 15 квітня. Після цієї дати обстановка стабілізується.

Нагадаємо, 27 березня МОЗ спочатку віднесло до «червоної зони» карантину 13 областей. Однак згодом скоротило їхню кількість до 10.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що загальноукраїнський локдаун може бути введений, якщо більша кількість областей перейдуть у «червону зону».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня