Зв'язок з нами

СВІТ

Агенти ФСБ, що отруїли Навального, можуть бути причетні до інших убивств – Bellingcat

Агенти ФСБ, що отруїли Навального, можуть бути причетні до інших убивств – Bellingcat

Агенти ФСБ, що отруїли Навального, можуть бути причетні до інших убивств – Bellingcat

Група розслідувачів Bellingcat виявила три вбивства, до яких можуть бути причетні співробітники ФСБ Росії, яких підозрюють в отруєнні опозиціонера Олексія Навального, заявив в інтерв’ю «Еху Москви» журналіст Bellingcat Христо Грозєв.

За його словами, публікація про ці вбивства з’явиться у найближчі два тижні.

Днями журналіст опублікував у відкритому доступі відомості про пересування ймовірних учасників замаху на російського опозиціонера. У документах, розміщених в Google Docs, фігурують два прізвища, які згадувалися в розслідуванні The Insider, Bellingcat й інших ЗМІ. Йдеться про працівників інституту криміналістики ФСБ Василя Калашникова і Дмитра Лазаревича.

По кожному зі згаданих у таблиці зібрані дані про їхні переміщення, в тому числі дати подорожей, пункти відправлення і прибуття, іноді – номер рейсу.

Розслідування про замах на Навального було опубліковане 14 грудня, його провели Bellingcat за участю видання The Insider, телеканалу CNN, журналу Der Spiegel і Фонду боротьби з корупцією.

У публікації стверджується, що Навальний був отруєний бойовою речовиною з групи «Новачок» спеціальною групою співробітників ФСБ, які стежили за ним кілька років.

У розслідуванні докладно розповідається про пересування цих осіб, багато з яких, як стверджується, є старшими офіцерами ФСБ по країні, дані про їхні дзвінки і про позиціонування телефонів.

Дослідники стверджують, що вся ця інформація була куплена на чорному ринку.

Нагадаємо, 20 серпня 2020 року Олексію Навальному стало зле в літаку на рейсі Томськ-Москва. Літак екстрено сів у Омську, політика на швидкій відвезли до лікарні, пізніше він впав у кому. Його прес-служба звинуватила в отруєнні опозиціонера російську владу і персонально президента Путіна, також повідомлялось про стеження за опозиціонером перед отруєнням.

Згодом Навального госпіталізували до берлінської клініки Charité. 6 жовтня фахівці Організації із заборони хімічної зброї підтвердили отруєння Навального за допомогою хімічної речовини «Новачок».

Західні служби безпеки дійшли до висновку, що лідера російської опозиції отруїли співробітники ФСБ Росії.

Нещодавно спецслужби РФ намагалися повторно отруїти опозиціонера Олексія Навального речовиною з групи «Новачок» перед його відльотом до Берліна. Сліди були знайдені на одязі політика.

Довіру до висновку Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) про те, що російського опозиціонера Олексія Навального отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новачок», висловили 56 країн-учасниць організації. Всього їх 193.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня