Зв'язок з нами

ГРОШІ

Агентство Fitch підтвердило рейтинги українських міст

Агентство Fitch підтвердило рейтинги українських міст

Агентство Fitch підтвердило рейтинги українських міст

Агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента дев’яти українських міст в іноземній і національній валюті. Рейтинги залишилися на рівні «B» із прогнозом «стабільний».

Як передає Інтерфакс-Україна, йдеться про рейтинги Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Львова, Кривого Рогу, Миколаєва, Маріуполя і Запоріжжя. Зокрема щодо Києва в агентстві вказали, що місто у 2020 році скоротило капітальні вкладення на 1,8 млрд грн – до 16,8 млрд грн, оскільки це найбільш гнучка стаття бюджету, на яку припадає майже 30% загальних витрат міста, тоді як на освіту припало 34%, транспорт – 19% і охорону здоров’я – 14%.

Fitch вказує, що пандемія спричинила додаткові витрати на медичне обладнання, аналізи й дезінфекцію, які могли бути частково компенсовані за рахунок закриття шкіл і адміністрацій у локдаун. За оцінками агентства, частка поточних витрат на охорону здоров’я може знизитися у 2021 році в результаті державної реформи та припинення пандемії.

Fitch у своєму сценарії очікує, що чистий скоригований борг української столиці збільшиться до 19 млрд грн на кінець 2025 року, тобто 25% від операційної виручки (0% у 2020 р.). Це буде пов’язано зі зростанням прямого боргу міста в результаті реалізації проектів у галузі громадського транспорту й інвестицій в інфраструктуру зі щорічними капітальними витратами в середньому 19 млрд грн у 2021-2025 рр. порівняно з 18 млрд грн у середньому в 2018-2020 рр.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило валютний довготривалий рейтинг дефолту України на рівні «В» зі стабільним прогнозом.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня