Максим Кріппа викупив найбільший виставковий майданчик Києва

Український бізнесмен Максим Кріппа отримав повний контроль над Міжнародним виставковим центром у Києві. Він викупив залишкові 25% активу і став 100% власником найбільшого івент-майданчика столиці, повідомляє Forbes Ukraine.

За даними видання, Кріппа придбав 75% ТОВ «МВЦ» у червні 2025 року, а у 2026 році викупив ще 25% в інвестиційного фонду «Асборн», який належить Марині Дорохіній — доньці девелопера Вагіфа Алієва. Інформація про завершення угоди не з’являлася публічно, однак зміни у структурі власності зафіксувала аналітична система YouControl у березні цього року.

Максим Кріппа викупив найбільший виставковий майданчик Києва
Джерело: МВЦ

Вартість угоди з придбання МВЦ у Києві

Максим Кріппа не розкрив суму угоди та повідомив, що не планує продавати актив. Аналітики Forbes Ukraine оцінюють вартість останніх придбаних 25% у 12–18 млн доларів, а загальну ринкову вартість Міжнародного виставкового центру — приблизно у 70–80 млн доларів.

МВЦ вважають найбільшим виставковим майданчиком України. Комплекс об’єднує чотири павільйони загальною площею понад 73 тис. квадратних метрів. Земельна ділянка площею 8 гектарів перебуває в оренді, свідчать дані Київської міської державної адміністрації.

За інформацією YouControl, у 2025 році виторг ТОВ «Міжнародний виставковий центр» скоротився майже на 20% і становив 66,5 млн грн. Водночас збиток підприємства зріс майже на 77% — до 11 млн грн.

Бізнес-активи Максима Кріппи

Придбання Міжнародного виставкового центру стало третьою великою консолідацією в портфелі нерухомості підприємця, який раніше зібрав під своїм контролем бізнес-центр «Парус» та готель «Україна».

Паралельно підприємець працює над об’єднанням своїх активів у холдинг ARS Capital. За словами Кріппи, компанії вже працюють за єдиною моделлю управління, а створення холдингу має вдосконалити координацію бізнесів та підвищити ефективність управлінських процесів.

До складу ARS Capital увійдуть активи у сферах нерухомості, технологій, кіберспорту та медіа. Зокрема, холдинг має об’єднати бізнес-центр «Парус», готель «Україна», Міжнародний виставковий центр, девелоперський проєкт «Грааль», кіберспортивну організацію Natus Vincere, студію GSC Game World, медіаплатформу Maincast та розробника мобільних ігор Burny Games.

Останнє