Війна в Ірані коштувала бюджету Сполучених Штатів понад $110 млрд – найдорожчим виявився перший тиждень бойових дій.
Про це повідомляє портал Iran War Cost Tracker (IWCT), посилаючись на звіти Пентагону надані Конгресу.
В основі розрахунку – доповідь Міністерства оборони Конгресу США. За статисткою Пентагону, перші шість днів операції коштували $11,3 млрд, подальші витрати становили $1 млрд щодня.
За оцінкою IWCT, війна на Близькому Сході, що тривала 108 днів, обійшлася американцям приблизно в $113,3 млрд.
Iran War Cost Tracker веде підрахунки коштів, необхідних на утримання військовослужбовців, кораблів, перекинутих на Близький Схід. Ресурс також оцінює інші супутні витрати.
29 квітня представник Пентагону Джул Герст проінформував оборонний комітет Палати представників, що війна в Ірані вже коштувала Сполученим Штатам близько $25 млрд.
Війна в Ірані: головне
Віцепрезидент США Джей Ді Венс пояснив, що військова операція проти Ірану «Епічна лють», яка розпочалася 28 лютого, має на меті змінити «менталітет» Ірану. Йдеться про те, щоб Тегеран погодився більше ніколи не прагнути до ядерної зброї.
Активні бойові дії тривали впродовж приблизно п’яти тижнів. В перші години ударів був ліквідований духовний лідер Ірану — аятола Алі Хаменеї, також загинуло чимало ключових військових командирів та політиків.
На початку травня США і Іран почали домовлятися про завершення війни і за підсумками тривалих і гострих дискусій 18 червня підписали попередню угоду про мир.
Документ, зокрема, передбачає поступове скасування всіх антиіранських санкцій та зняття морської блокади з Ормузької протоки. Окрім того угода нібито містить пункт про створення приватного інвестфонду на $300 млрд. для відновлення Ірану.
Війна і Ірані, як зазначає Reuters, дозволила США стати найбільшим у світі експорером нафти. За даними видання, у травні Штати експортували понад 10 млн тонн барелів на добу. Для порівняння: колишній лідер світового нафтового експорту – Саудівська Аравія – у травні щодоби експортувала 5,9 млн тонн.
