Федеральне бюро розслідувань (ФБР) Сполучених Штатів Америки (США) запобігло теракту на території Білого дому, який зловмисники планували здійснити під час святкування Дня народження американського лідера Дональда Трампа.
Про це повідомив голова спецслужби Каш Патель у соцмережі Х.
Згідно з даними слідства, зловмисники планували використати дрони з вибухівкою та снайперів, які повинні були відкрити вогонь по натовпу.
Підготовку нападу вдалося зупинити ще на ранньому етапі.
“Завдяки оперативним діям ФБР, наших партнерів та Міністерства юстиції в рамках міжвідомчої операції кілька людей перебувають під вартою”, – заявив він.
Що планували зловмисники
Як розповідає Fox News, у справі фігурують щонайменше про 5 затриманих. Зокрема слідство перевіряє до 23 осіб, які брали участь у листуванні в месенджері Signal.
Ймовірною ціллю для атаки правоохоронці вважають турнір UFC Freedom 250. На заході були присутні особисто Трамп разом із дружиною Меланією, а також члени його родини, високопосадовці й знаменитості.
Зловмисники планували використати безпілотники з вибухівкою для ударів по будівлях поруч із місцем проведення заходу біля Білого дому. Це, своєю чергою, мало спричинити паніку та спрямувати людей у визначену зону, де на них могли чекати снайпери. Другий етап передбачав штурм воріт Білого дому.
Один із підозрюваних розповів слідчим, що ціллю нападу нібито мали стати “капіталістичні еліти”, мільярдери та політики, які отримували пожертви від Американсько-ізраїльського комітету громадських зв’язків (AIPAC).
Зрештою турнір UFC Freedom 250 пройшов без будь-яких інцидентів. Зокрема це було першим в історії професійним змаганням зі змішаних єдиноборств, проведених біля Білого дому.
Замахи на Трампа
Під час передвиборчої кампанії 2024 року на Трампа було скоєно два замахи. Один із них стався 14 липня на мітингу в Пенсільванії. Тоді ж 20-річний місцевий житель зміг обійти кілька рівнів охорони, піднявся на дах будівлі поруч із місцем виступу та відкрив вогонь зі штурмової гвинтівки з оптичним прицілом. Одна з куль зачепила вухо політика. Нападника ліквідували снайпери вогнем у відповідь.
15 вересня того ж року сталася ще одна спроба замаху на Трампа – цього разу під час гри в гольф. Запобігти нападу вдалося завдяки співробітнику Секретної служби. Останній помітив ствол зброї, який виглядав із кущів, швидко зреагував й відкрив вогонь.
