Сі Цзіньпін заявив Трампу, що Путін може пожалкувати про війну, – FT

Під час переговорів у Пекіні лідер Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзінпін заявив американському колезі Дональду Трампу, що зрештою голова Кремля Володимир Путін може пожалкувати про своє вторгнення в Україну. 

Про це розповідає Financial Times (FT). 

Під час зустрічі Сі Цзіньпін та Трамп обговорювали не лише війну в Україні, але й пропозицію голови Білого дому про те, аби обидва лідери та російський диктатор співпрацювали проти Міжнародного кримінального суду (МКС). 

Загалом риторика лідера Китаю виявилась більш рішучою, ніж раніше. Одне з джерел, знайоме з попередніми переговорами Сі Цзіньпіна та колишнього президента США Джо Байдена, стверджує, що лідер КНР раніше уникав прямих оцінок Путіна та самої війни, хоча тема Росії й України також порушувалися. 

Водночас китайське посольство у Вашингтоні й Білий дім відмовились від коментарів щодо можливих заяв Сі Цзіньпіна. Зокрема це не згадувалось й опублікованому Штатами підсумку саміту в Пекіні.

Як зазначає FT, заява Сі Цзіньпіна пролунала на тлі того, що війна після 4 років фактично зайшла у глухий кут. Однією з причин є активне використання Україною дронів для ударів по російських військах та об’єктах у тилу.

Раніше ж адміністрація Байдена неодноразово звинувачувала Китай у постачанні Росії товарів подвійного призначення, які могли допомагати Москві продовжувати війну. Команда Трампа також висловлювала занепокоєння з цього приводу, хоча робила це менш публічно.

Візит Путіна до Китаю

Зокрема інформація з’явилась напередодні нового візиту Путіна до Китаю, де він має провести окремий саміт із Сі Цзіньпіном. Зустріч запланована лише через кілька днів після переговорів китайського лідера з Трампом. 

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну почалося, як нагадує FT, також лише через кілька тижнів після візиту Путіна до Китаю. Тоді він та Сі Цзіньпін оголосили про партнерство між країнами “без обмежень”.

Цього ж разу візит диктатора до КНР збігається з 25-річчям підписання договору про дружбу між країнами. Його у 2001 році уклали тодішній лідер КНР Цзян Цземінь і Путін.

Останнє