Зв'язок з нами

2 січня – яке сьогодні свято та чого не можна робити

2 січня – яке сьогодні свято та чого не можна робити

У цей день починали готуватися до святкування Різдва

2 січня у світі відзначають День наукової фантастики. Також Православна Церква вшановує пам’ять святого Ігнатія Богоносця. У народі свято отримало назву День Ігната.

День наукової фантастики

2 січня відзначається День наукової фантастики (Science Fiction Day). Така дата була обрана не випадково, в цей день народився Айзек Азімов, один з найвідоміших письменників-фантастів. Його твори справили величезний вплив на розвиток жанру, а деякі терміни з його робіт, наприклад, «позитронний» і «роботехніка», міцно увійшли до багатьох мов.

Яке православне свято

2 січня віруючі вшановують Іоанна Кронштадського – православного святого, який жив у XIX столітті. Також в цей день моляться святого Ігнатія Богоносця.

За народними переказами Ігнатія називали Богоносцем через те, що коли він був маленьким, то сам Ісус Христос носив його на руках. У Ігнатія був дар зцілювати хворих людей. Коли відбувалися Траянські гоніння християн, то Ігнатія заарештували та відправили з Антіохії до Риму. Там його стратили – кинули на розтерзання до голодних левів.

На честь цих святих в храмах 2 січня служать молебні і влаштовують хресні ходи. У народному календарі йдеться про те, що велика увага 2 січня приділяється захисту будинків від злих сил. Про погоду в день 2 січня можна судити про те, яким буде урожай.

Традиції

У цей день починали готуватися до святкування Різдва. Господині 2 січня прибирали в будинках, запасалися продуктами, фарбували меблі і стіни. Всі розучували колядки, пісні, шили карнавальні костюми. І згадували прикмети!

Тим, хто народився 2 січня, дарували талісман з турмаліном. Вважалося, що цей камінь зможе вберегти від біди, псування і пристріту, подарувати довголіття і міцне здоров’я.

Народні прикмети

  • Вечірня зоря має рожевий колір, а ранок сірий і похмурий – буде ясний день і вечір зі слабким вітром. Яскраво-жовтий, а також золотистий, рожевий, зеленкуватий кольори вечірньої зорі – на суху, часто вітряну погоду.
  • Хмари йдуть проти вітру – піде сніг.
  • Білі хмари – на вітер, сині – буде тепло.
  • Якщо до Різдва буде багато бурульок під стріхою, добре вродить ярина, особливо ячмінь.
  • Коли колють до Різдва кабана, звертають увагу на селезінку: як до заду товстішаа – ще зима буде товста, а як тонша, то і зима буде м’якша.
  • У цей день з дерев і чагарників струшують сніг. Чим більше снігу вийде струсити, тим більший урожай вдасться зібрати влітку і восени. Особливо часто сніг струшували з яблунь, оскільки 2 січня вважали «яблучним днем«.
  • Якщо на деревах іній, тож, погода буде ясною.
  • Зоряне небо віщує багатий урожай впродовж усього року.
  • Якщо синиці голосно щебечуть – то, за прикметами, чекай довгі, холодні дні.
  • За прикметами, яка погода 2 січня, таким і буде місяць серпень. Якщо на вулиці сльота і хуртовина – холодним і дощовим, а якщо мороз і ясно – то спекотним і сонячним.

Іменини:

Гнат, Данило, Іван, Георгій, Юрій.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня