Зв'язок з нами

СВІТ

10 перехоплень за день: РФ збільшила кількість провокацій біля кордонів НАТО

10 перехоплень за день: РФ збільшила кількість провокацій біля кордонів НАТО

10 перехоплень за день: РФ збільшила кількість провокацій біля кордонів НАТО

У понеділок, 29 березня, винищувачі Північноатлантичного альянсу (НАТО) 10 разів здіймалися у повітря, аби супроводити російські бомбардувальники та винищувачі над Північною Атлантикою, Північним морем, а також Чорним і Балтійським морями.

Про це йдеться у заяві на сайті Альянсу, повідомляє Європейська правда.

У НАТО через останні інциденти про перехоплення заявили про «незвичний рівень повітряної активності РФ». Авіація НАТО перехопила шість різних груп російських військових літаків поблизу повітряного простору Альянсу менш ніж за 6 годин.

На крайній півночі норвезькі F-16 піднялися в повітря після того, як радари помітили дві групи російських військових літаків, які пролітали біля узбережжя Норвегії. Норвезькі реактивні літаки перехопили два бомбардувальники, які продовжували політ на південь над Північним морем, що змусило Британію та Бельгію підняти свої літаки Typhoon та F-16 відповідно. Пізніше того ж дня норвезькі F-16 перехопили два бомбардувальники Ту-160 Blackjack.

Радари НАТО також виявили три російських військових літаки поблизу повітряного простору союзників над Чорним морем. Турецькі, румунські та болгарські винищувальні літаки піднялися в небо, щоб відстежувати російські літаки, поки вони не покинули район. Окремо італійський винищувач перехопив російський морський патрульний літак Іл-38 у супроводі винищувачів.

Російські військові літаки часто не передають код із зазначенням свого положення та висоти, не подають план польоту або не спілкуються з диспетчерами повітряного руху, створюючи потенційний ризик для цивільних авіалайнерів, зазначають у НАТО.

Водночас, у Альянсі підкреслили, що в понеділок жоден російський літак не порушив повітряний простір країн НАТО.

Бригадний генерал, заступник начальника штабного управління повітряного командування союзників Ендрю Хансен зазначив, що «перехоплення декількох груп російської авіації демонструє готовність і здатність сил НАТО охороняти небо союзників цілодобово, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік».

Нагадаємо, у лютому винищувачі НАТО піднялися в повітря над Чорним морем, аби перехопити російські військові літаки. До групи входили бомбардувальники Ту-22 і винищувачі, які їх супроводжували.

У 2020 році винищувачі Альянсу 350 разів вилітали на перехоплення російських військових літаків, які перевіряли на міцність повітряні кордони НАТО.

Зовнішня розвідка Естонії заявила, що попри пандемію коронавірусу, Росія готується до масштабного конфлікту з НАТО. Минулого року росіяни продовжували формування нових дивізій, а також модернізацію і розгортання ракетних озброєнь на західному напрямку.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня